מחוברים

בס"ד

תוכנית "מחוברים" הוקמה בשנת תשפ"א (2020) בכפר הנוער הדתי בכפר חסידים. התוכנית מיועדת לבנים ממשפחות דתיות בכיתות ט – יב'.

"מטרת החינוך היא להכשיר את האדם לצורתו המתוקנת, שהנקודה המרכזית שבה היא לעשותו טוב וישר" (איגרות הראי"ה קע)

ישנה קבוצה משמעותית לא מבוטלת בחברה, של נערים שחוו את מוסדות החינוך בהם התחנכו עד כה כמקום שפחות ידע להכיל, להכווין ולקדם אותם בהתאם לאופי, לרצון ולתנועת הנפש הטבעית הייחודית שלהם, ובהתאם לכך חוו לא מעט כשלונות שהשפיעו על התפקוד בכלל ועל תחושת המסוגלות והיכולת בפרט. ולכן "מטרת החינוך" מתפספסת.

מהי הנחת העבודה?

"האדם הוא טוב מיסודו", אנחנו כאן כדי לנסות ולחשוף את "הטוב" הזה.

ראשית, אנחנו מבינים שחלק בלתי נפרד מהתפתחות והתקדמות טומן בחובו מאמץ ודרישה. אנחנו מאמינים בצורך שלנו "לתבוע" מהנער שמתחנך אצלנו לעמול ולהתמודד, מול הדרישה שהמציאות הטבעית תעמיד בפניו, ומול אתגרים מדורגים ומותאמים שאנחנו כתוכנית חינוכית נרצה שהנער יחווה ויתגבר בשלב הזה של חייו ע"מ להתפתח ולגדול.   גם אם ההתמודדות נראית בלתי אפשרית ומאיימת אנחנו מאמינים שעצם ההתמודדות מפתחת בנער מדרגה חדשה וכוחות חיים אותם הוא מגלה ומפתח.

היום יום שלנו מסודר באופן כזה שמצריך את הנער להתמודד ולהתגבר לאורך כל היום, ומתוך כך לפתח בו תחושת מסוגלות והכרה מעמיקה יותר עם החוזקות והיכולות שלו. החל מהשכמה מוקדמת לתפילה, בואך עבודה עמלנית במשק החקלאי של כפר הנוער (מטעים, חממות, נוי, רפת, פינת חי וכיו"ב).

אנחנו מאמינים גדולים בשילוב של "ספרא וסייפא" בבחינת עבודה של עמל והתמודדות בעיקר בהיבט הפיזי – מנטלי. ולאחר מכן לימוד לבגרות מלאה בבית הספר כרובד נוסף בפיתוח האישיות של הנער ותחושת המסוגלות.

את שעות אחה"צ – ערב אנחנו מקדישים לערך ה"יחד", חוגים, פעילויות חברתיות ופרוייקטים שהנערים והצוות מבקשים לקדם ולפתח ביחד לטובת הכלל.

איך אנחנו עושים את זה? שאלה מצוינת!

אנחנו מאמצים בחום את המשפט המפורסם "דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד". אנחנו באמת מאמינים שכדי לגדל ילד אחד בצורה בריאה ומעצימה אנחנו צריכים שותפים למסע, הנער הוא הסיפור, אנחנו כ"כפר חינוכי" וההורים כ"בית" מוכרחים לשתף פעולה יחד כדי להצליח במסע הזה. אנחנו מבינים שהנער הוא תוצר של הקהילה, החברה והבית ממנו הוא מגיע. ולכן חשוב לנו מאוד לייצר "מענה שלם" לנער שמגיע אלינו.

בתוכנית שלנו אנחנו מאפשרים:

  • למידה בכיתות קטנות (כמותית).
  • יחס אישי מעצים.
  • ליווי של עו"ס קבוצתי.
  • צוות בוגר מלווה ומדריך את הקבוצה.
  • ב"ש מלוות בבית הספר ובחיי הפנימייה.
  • אווירה משפחתית.
  • סדנאות מקצועיות.

מתוך הבנה שהנערים שלנו יהיו חלק מהחברה הישראלית בעתיד הלא רחוק אנחנו מכשירים ומנחילים בהם ערכים ומיומנויות שיעזרו להם להיות "בוגרים מיטיבים" בחברה. את כל זה אנחנו עושים מתוך אהבה ואמונה בדור העתיד ומתוך הבנה שטמונים בהם כוחות חיים אדירים שנפלה בחלקנו הזכות "לעבד וללטש" מעט.

"לקוח הקצה" – החברה הישראלית.

להשארת פרטים – טופס הרשמה

 

 

לפרטים נוספים ורישום: 

049846890

דור מנהל מסלול מחוברים: 0508501000

אביגיל עוסית מסלול: 0523919144

או במייל:

giusmehubarim@gmail.com