חדשות ועדכונים
קהילת בני מנשה בכפר הנוער

כפר הנוער קלט קבוצות משפחות של עולים חדשים מקהילת בני מנשה לתקופת שהייתם הראשונה בארץ. פגשנו אותם בדגלונים, סוכריות ומוזיקה. זכינו להיות שותפים במפעל יהודי וציוני מהמדרגה הראשונה. ברוכים הבאים


תערוכת ציורים של מגמת אומנות מוצגת בספריה


מסע אתגר

          כיתות י"ב יצאו למסע אתגר שמסמל  את תחילת שנת הבגרות וההתגברות על אתגרי החיים.

          המסע היה מרגש, חוויתי ומשמעותי

 

אירועים

תוכניות חינוך

בכפר הנוער אנחנו מפעילים מספר תוכניות חינוך ייחודיות.

מסע אתגר 

במשך שלושה ימים בתחילת כיתה יב' עוברים החניכים שלנו אתגר פיזי שהופך להיות אתגר מנטאלי המעצים את תחושת המסוגלות ויכולת ההתמודדות של חניכנו עם האתגרים המוצבים בפניהם.
המסע בנוי משלושה ימי הליכה רגלית המתחילים בשער התחתון של הכפר עוברים דרך הכרמל בתנאי שטח ומסתיימים בשער העליון של הכפר. כסמל למעגל החיים החוזר על עצמו במעגלים אך שאיפתנו היא שכמו בספיראלה כל מעגל יהיה גבוה יותר מזה שלפניו.
המסע מעניק לחניכים תחושת לכידות ותמיכה הדדית, מעניק גאוות יחידה בונה תחושת מסוגלות ומסייע לצאת לשנת יב' עם יותר כלי התמודדות באתגרים שהשנה מציבה לחניכים.יום קשר משפחתי

אנחנו בקהילת הכפר רואים את עצמו כבית השני של הילדים. המשמעות היא שעלינו לבנות את כל המענים שבית נותן לילד אך זאת בלי לייתר את הבית ממנו באו הילדים ואף להעצים אותו. כחלק מתפיסה זו אנחנו מקיימים פעמיים בשנה ימי קשר משפחתי.
הורי החניכים מגיעים בהסעות מכל רחבי הארץ והיום מתחיל בקבוצות הורים המועברות על ידי הצוות הטיפולי / ייעוצי של הכפר, לאחר מכן ההורים נפגשים עם מורים / מחנכים מבית הספר והפנימייה.
היום מסתיים באירוע הקשור ללוח השנה היהודי ובו החניכים מציגים מתוצרי החוגים והפעילויות השונות בהם הם עוסקים ביום יום בכפר.

פנימיית יום

חלק מחניכי הכפר שאינם מתחנכים בפנימייה פועלים במסגרת ייחודית של פנימיית יום. במסגרת זו החניכים נשארים לאחר יום הלימודים ארבעה ימים בשבוע עד השעה שבע בערב. ונהנים ממערכת של חוגים רחבה ומעניינת, מתגבור לימודי ארוחת ארבע וארוחת ערב.