חדשות ועדכונים
קהילת בני מנשה בכפר הנוער

כפר הנוער קלט קבוצות משפחות של עולים חדשים מקהילת בני מנשה לתקופת שהייתם הראשונה בארץ. פגשנו אותם בדגלונים, סוכריות ומוזיקה. זכינו להיות שותפים במפעל יהודי וציוני מהמדרגה הראשונה. ברוכים הבאים


תערוכת ציורים של מגמת אומנות מוצגת בספריה


מסע אתגר

          כיתות י"ב יצאו למסע אתגר שמסמל  את תחילת שנת הבגרות וההתגברות על אתגרי החיים.

          המסע היה מרגש, חוויתי ומשמעותי

 

אירועים"כל מה שילד צריך זה רק מבוגר אחד שיאמין בו"

משפט זה של הרב שלמה קרליבך אחיינו של הרב דב יוסף קרליבך שעל שמו נקרא בית הספר השש שנתי בכפר הנוער מבטא את הרעיון המרכזי של כפר הנוער.

כפר הנוער הדתי, נוסד ב1936 לנוער יהודי שעזב ללא הוריו את גרמניה של ערב מלחמת העולם השנייה, ומאז ועד היום מהווה בית חינוך הנותן מענה לנערים ונערות. מענה של בית במובנים פיזיים רגשיים חינוכיים ולימודיים.

במשך דורות התחנכו כאן בני נוער בנים ובנות, עולים חדשים יחד עם ילידי הארץ. כפר הנוער נבנה על מנת לתת מענה אמיתי ושלם לצרכים של החניכים הבאים בשעריו.
מטרתנו היא להעניק לילדים חוויה של תיקון והשלמה לכל ילד על פי צרכיו, מתוך כבוד למקום ממנו הוא בא, לבית בו הוא גדל ומתוך בניית שאיפה לעתיד.

לעולם לא נחליף את הבית שבו גדל הילד, אלא נבנה בית שני נוסף שישלים ויחזק את הבית האמיתי ויסייע לחניך לחזור אל הבית הזה ולתרום את חלקו.
על מנת להשיג את חווית התיקון עלינו לבנות בכפר את המענה בתחומים האלו כמענה שלם ואיכותי. לבנות את הבית הפיזי, את המענים הרגשיים את עולמנו החינוכי ואת המענה הלימודי. ובכל אחד מהתחומים האלו להיות מתאימים לחניכים הבאים בשערינו.

בכך אני מאמין נמלא את ייעודנו ככפר נוער במציאות הישראלית של שנות האלפיים.
בכפר הנוער מתחנכים היום כ400 בני נוער כמחציתם בפנימייה. זה לצד זה חיים ומתחנכים ילידי הארץ ועולים חדשים יוצאי אתיופיה, עולים מהודו ומחבר העמים

ברוח זו על גבעה ירוקה בין טבעון לחיפה בצילו של רכס הכרמל פועלת קהילת כפר הנוער, קהילה שהיא משפחה גדולה, בית חינוך לבאים בשעריה.
נשמח לפגוש אתכם כאן אצלנו בכפר

בני חדד
מנהל הכפר וכל צוות כפר הנוער הדתי