חדשות ועדכונים
קהילת בני מנשה בכפר הנוער

כפר הנוער קלט קבוצות משפחות של עולים חדשים מקהילת בני מנשה לתקופת שהייתם הראשונה בארץ. פגשנו אותם בדגלונים, סוכריות ומוזיקה. זכינו להיות שותפים במפעל יהודי וציוני מהמדרגה הראשונה. ברוכים הבאים


תערוכת ציורים של מגמת אומנות מוצגת בספריה


מסע אתגר

          כיתות י"ב יצאו למסע אתגר שמסמל  את תחילת שנת הבגרות וההתגברות על אתגרי החיים.

          המסע היה מרגש, חוויתי ומשמעותי

 

אירועים


כפר הנוער הדתי הוקם בשנת תרצ"ח 1937 והוא שוכן ליד מושב כפר חסידים, הסמוך לטבעון. בין מקימי הכפר ד"ר אהרון ברט, הנרייטה סאלד ועקיבא ארנסט סימון.
אברהם אויגן מיכאליס שימש מייסדו ומנהלו הראשון של המוסד. החזון החינוכי של הכפר הוא תורה ועבודה – חינוך הנוער לאהבת הארץ ולחלוציות. הכפר מחנך נוער מכל שדרות האוכלוסייה, והיה גורם משמעותי מאוד בעיצובה של מדינת ישראל.
מוטלה רפלד, המשיך את דרכו של אויגן מיכאליס בחינוך ובהובלת הכפר במשך כמעט שלושה עשורים.

כיום מתחנכים בכפר כ- 300 חניכים כמחציתם בפנימייה. בכיתות ז'–י"ב, ובתוכם יוצאי העדה האתיופית, קהילת בני המנשה, עולים מברית המועצות לשעבר יחד עם ילידי הארץ.
כחלק מתוכנית הלימודים, משתלבים החניכים בעבודות המשק השונות: הרפת, פינת החי ענף הזית גידולי שדה והמשתלה. נוסף לכך מתקיים מגוון תוכניות להעצמת החניכים: חוג אמנות וסטיילינג, כדורגל, קיקבוסינג, ריקוד ועוד.

נשמח לראותכם.אני אוהבת את האוירה הנעימה ואת הלימודים במיוחד את שיעוריאני אוהבת את האוירה הנעימה ואת הלימודים במיוחד את שיעורי טכנולוגיה.כפר חסידים יעזור לי להיות מה שאני חולמת להיות.      


            “כל ילד זקוק לאדם בוגר שיטפח אותו, יאמין בו
             ויתן לו את התמיכה לה הוא זקוק בכדי למצות את
             הפוטנציאל ולהגשים את חלומו.

            זו היא מטרתינו בכפר הנוער הדתי - כפר חסידים.”

             בני חדד, מנכ”ל כפר הנוער הדתי