חדשות ועדכונים
קהילת בני מנשה בכפר הנוער

כפר הנוער קלט קבוצות משפחות של עולים חדשים מקהילת בני מנשה לתקופת שהייתם הראשונה בארץ. פגשנו אותם בדגלונים, סוכריות ומוזיקה. זכינו להיות שותפים במפעל יהודי וציוני מהמדרגה הראשונה. ברוכים הבאים


תערוכת ציורים של מגמת אומנות מוצגת בספריה


מסע אתגר

          כיתות י"ב יצאו למסע אתגר שמסמל  את תחילת שנת הבגרות וההתגברות על אתגרי החיים.

          המסע היה מרגש, חוויתי ומשמעותי

 

אירועים

התמחות מערכות מכונאות רכב

מבוא ההתקדמות הטכנולוגית, אשר אותה אנו חווים היום בתחומי הרכב, לא שינתה את הצורך בתחזוקה מתמדת אשר מצריכה אנשי מקצוע מיומנים ברמה גבוהה אשר יידעו לטפל ברכב, לאתר תקלות שונות במכלוליו ולשרת את צרכי המשק השונים שבתחום.

תלמידי התמחות זו לומדים את מקצועות התרמודינמיקה והאנרגיה המהווים את הבסיס המדעי ללימוד עקרונות פעולת מנוע המכונית (מנוע בנזין ומנוע דיזל), פעולת המנגנונים במנוע והמערכות השונות ברכב. כמו כן לומדים ומתנסים התלמידים במערכות הרכב השונות.

בנוסף קיימת אפשרות ללימודי המשך להנדסאים בתחום הרכב
. הנדסאי הרכב יוכל להמליץ ולאפיון רכבים על פי דרישה למקומות תעסוקה ולגורמים פרטיים, ניהול מוסכים ומחלקות טכניות, ניהול והדרכת כוח אדם בתחומים השונים וכבוחנים ואחראים לצי רכבים במגזר הפרטי והממסדי.

תכני הלימוד

1.תורת הרכב

מקצוע זה מכיל נושאים עיוניים שונים ומגוונים דוגמת: מצמדים, תיבת הילוכים, גלי הינע, המלווים בחישובים תואמים וכמו כן גם את המבוא והיסודות של התרמודינמיקה.

2. התנסות במנועים ומכלולים.
מקצוע זה כולל נושאים דוגמת: פירוק והרכבת מנועים ומכלולים ברכב כולל חיישנים ובדיקת מערכות הרכב על-ידי מכשירי אבחון שונים.

3.תורת המנוע.
מקצוע זה כולל את עקרונות עבודת המנועים הכוללת: עקרונות פעולת מנוע, מנגנוני מנוע בנזין ודיזל, סוגי מנועים, מערכת קירור, מערכת דלק במנוע בנזין ודיזל כולל הזרקת בנזין ומערכות ממוחשבות נוספות, בדיקות מנוע, הרצת מנועים ועוד.

3. יסודות בתרמודינמיקה טכנית
מקצוע זה הכולל מבוא ומושגי יסוד, מכיל נושאים תיאורטיים רבים אשר פותחים לתלמיד חלון אל תחום דעת זה כדוגמת: חוקי התרמודינמיקה הראשון והשני, תהליכים מחזוריים הכוללים ניתוח דיאגרמות, חישובי הספקים מיוחדים ואחרים.