חדשות ועדכונים
קהילת בני מנשה בכפר הנוער

כפר הנוער קלט קבוצות משפחות של עולים חדשים מקהילת בני מנשה לתקופת שהייתם הראשונה בארץ. פגשנו אותם בדגלונים, סוכריות ומוזיקה. זכינו להיות שותפים במפעל יהודי וציוני מהמדרגה הראשונה. ברוכים הבאים


תערוכת ציורים של מגמת אומנות מוצגת בספריה


מסע אתגר

          כיתות י"ב יצאו למסע אתגר שמסמל  את תחילת שנת הבגרות וההתגברות על אתגרי החיים.

          המסע היה מרגש, חוויתי ומשמעותי

 

אירועים

מגמת ביולוגיה

מדע הביולוגיה מציב בפני התלמידים אתגרים ועניין רב. הוא מאופיין על ידי רבגוניות גדולה של נושאי הלימוד , כמו: תורשה, תהליכי חיים בתא, מיקרוביולוגיה, אקולוגיה, הכרת גוף האדם (אנטומיה ופיזיולוגיה). כל זאת תוך שימת דגש על פעילויות חקר ופיתוח חשיבה ביקורתית. לימוד הביולוגיה מאפשר לראות את החוקיות, ההרמוניה, הניגודים והיופי של עולם החי הסובב אותנו.

הלימודים העיוניים מלווים בעבודת מעבדה, בסיורים בטבע ובאיסוף נתונים לעיבודם במחשב.
לימודי הביולוגיה פותחים פתח ללימודים אקדמיים בתחומי מדעי הטבע והחיים כגון: ביולוגיה, כימיה, רפואה, ביוטכנולוגיה ועוד.

בחינת הבגרות

בחינת הבגרות בביולוגיה 5 יח"ל מורכבת משני חלקים:
א. 3 יח"ל - כוללות 6 נושאים עיוניים . ילמדו 3 נושאי ליבה - התא  גוף האדם  אקולוגיה. וכן 3 נושאים מתוך הנושאים הבאים- תורשה, מיקרוביולוגיה, גלגולי אנרגיה, רבייה , ביוטכנולוגיה, אבולוציה ועוד.

ב. 2 יח"ל - "ביודע". במהלך תכנית ה"ביודע" מכין התלמיד תלקיט ובו אוסף מייצג של דו"חות מעבדה וד"וחות סיור. הסיורים נערכים בבתי גידול יחודיים בארץ. על בסיס הנתונים שאוסף התלמיד בזמן הסיור או מתצפית בתופעה בסביבה המעניינת אותו,ותוך התייחסות למיומנויות שהוא רוכש בזמן הלימוד העיוני ובמעבדה, עורך התלמיד מחקר שיכלול לפחות שלוש שאלות חקר. מחקר זה יכול להיעשות במסגרת של קבוצה הכוללת לא יותר מ- 3 תלמידים. ב"ביודע" חשוב לא רק התוצר, אלא גם התהליך שעובר התלמיד במהלך עבודתו, ועל כן שלבים שונים בעבודה מלווים בהזדמנות לתיקון ולשיפור עבודת התלמיד.

אוכלוסיית היעד:

תלמידים בעלי:
1. עניין במדעי הטבע
2. הישגים טובים במקצועות המדעיים עם דגש על ביולוגיה ומתמטיקה.
3. יכולת חשיבה אנליטית והתמודדות עם שאלות הבנה.
4. יכולת השקעה והתמדה לאורך זמן.

תנאי קבלה:

1. ציון שנתי 75 ומעלה בביולוגיה בסוף כתה י'
2. המלצת המורה לביולוגיה.